Bečej je lep i gostoljubiv grad smešten u srcu Vojvodine, uz desnu obalu Tise. Kao i u svojoj prošlosti i danas Bečej sa okolinom predstavlja multietničku sredinu međusobnog uvažavanja, poštovanja i tolerancije u kojoj se poštuju ljudska prava, tradicije i različitosti bez obzira na versku, nacionalnu i svaku drugu pripadnost. Turizam je prilika koju ova opština tek treba da iskoristi.
Turistički kompleks „ Fantast“ smešten je u južnom delu Bačke,
u opštini Bečej, na putu Bačka Topola-Bečej, 14 kilometara udaljen od grada Bečeja. Zamak je izgrađen početkom XX veka. Izgradio ga je čuveni vojvođanski veleposednik Bogdan Dunđerski (1862-1943). Zamak je osamdesetih godina dvadesetog veka pretvoren u hotel „Fantast“. Ime hotelu je dato po čuvenom pastuvu trkaču iz 1930. godine Na području od 65 hektara nalazi se dvorac, ergela, mali zamak, kapela, park, teniski tereni i drugi objekti. Hotel raspolaže sa dva apartmana, jednom trokrevetnom i sedamanaest dvokrevetnih soba, restoranom od 90 mesta, kafe barom sa 25 mesta, konferencijskom salom čiji je kapacitet 80 mesta, svečanim salonom i parkingom. Kapela zadužbina Bogdana Dunđerskog posvećena „Svetom Velikomučeniku Georgiju“, smeštena uz sam dvorac, građena je u neovizantijskom stilu. U kapeli se nalazi ikonostas od neprocenjive vrednosti koji je oslikao Uroš Predić, inače blizak prijatelj veleposednika.
Hotel „Bela lađa“Na samoj obali reke Tise, u centru naselja
nalazi se hotel „Bela lađa. Hotel je građevina neobične lepote i još neobičnije forme, kombinacija srednjovekovnog panonskog kaštela i Nojeve barke od opeke i stakla. Hotel raspolaže sa 24 dvokrevetne sobe, 6 apartmana koji imaju tv i telefonsku liniju, restoranom sa terasom kapaciteta 150 mesta, velikim restoranom koji može da primi 300 gostiju, salon-restoranom, aperitiv barom, konferencijskom salom i parkingom. U ovom kompleksu nalazi se OSC“Mladost“, Jodna banja sa termalnom vodom, Goranski park, stadion fudbalskog kluba ,,Bečej“, Kamp naselje kao i šetalište duž obale reke Tise sa trim stazama pogodnim za kondicione treninge sportskih ekipa.
Najlepša ulica u Bečeju je Zelena ulica koja je sa obe strane oivičena vremešnim platanima. U nastavku Zelene ulice, prema Tisi, uz sam hotel „Bela lađa“, prostire se šetalište „Zeleni korzo“, koji je otvoren na Dan planete Zemlje, kako bi svakoga podsetio da se priroda i životna okolina trebaju čuvati i unapređivati. Sa „Zelenog korzoa“ pruža se pogled na Donji park i bivši hipodrom a samo šetalište izlazi na Tiski kej. Posebnu čar Bečeju daju i AJNFORT kapije koje su nekada bile simbol moći i prestiža.
Jedan od zaštitnih znakova Bečeja su „ŽUTI BUNARI“ odnosno
arterski bunari sa mineralnom vodom iz kategorije natrijum-hidro-karbonatskih hipotermi. Bunari sa „žutom vodom“ su jedni od najvećih simbola grada i turistička atrakcija jer su deo legende o putnicima namernicima koji su posle popijene prve čaše „žute vode“ zauvek ostajali u Bečeju. 4% od ukupne površine teritorije Opštine Bečej predstavljaju vodeni tokovi. Najznačajnija od svih je svakako reka Tisa koja čini istočnu granicu opštine na dužini od 23 km, što predstavlja 14.02% njenog toka na teritoriji Vojvodine. Reka Tisa na teritoriji Opštine Bečej, bo- gata je sa 22 vrste riba iz 7 porodica i familija. Rečnom bogatstvu svakako doprinosi i postojanje prastarog insekta vodenih cvetova -Tiskog cveta, koji se posle 2000. godine pojavio prvi put posle mnogo godina i od tada do danas prisutan je na reci u drugoj polovini meseca juna. Veliki Bački kanal protiče kroz Bečej u dužini od 22km i uliva se u usporeni deo reke Tise južno od Bečeja. Krunu vezivan- ja kanala i Tise predstavlja prevodnica koju meštani zovu ŠLAJZ. Šlajz je tokom XIX veka i početkom XX veka predstavljao glavnu turističku atrakciju i svojom impozantnošću skretao je pažnju svim prolaznicima i turistima. Ribnjak Bečej obuhvata površinu od 650 ha i nalazi se pored puta Bečej-Bačko Gradište. Međunarodni značaj ovog loka- liteta potvrđen je 2000.godine, upisom na listu značajnih staništa ptica (IBA- Import Bird Area). Bečejski ribnjak ispunjava i kriterijume za nominaciju Ramsarsko područje, vodeno stanište od međunarodnog značaja. Malo jezero, koje se nalazi pored restorana, koristi se za sportski ribolov dok se na jelovniku restorana nalazi raznovrsna ponuda ribljih specijaliteta. Velikom značaju vodenim površinama na teritoriji opštine Bečej, pored navedenih, doprinose i rečica Čik kod Bačkog Petrovog Sela, Ilidža bara u neposrednoj blizini Bačkog Gradišta zatim, Mrtva Tisa, Stara Tisa i Mala Tisa kao i Beljanska bara.
Pored potencijala za razvoj lovnog, ribolovnog, nautičkog,
izletničkog i sportskog turizma, najveću neiskorišćenu dragocenost u opštini Bečej pradstavljaju izvori termalne vode koja se, osim kao energent za zagrevanje hotela „Bela Lađa“ i OSC „Mladost“ koristi i u terapijske svrhe u „Jodnoj banji“. Bečej ima veoma dugu tradiciju kao banjski grad. Medicinske indikacije zbog kojih je banja veoma pogodna su sledeće: upalni i degenerativni reumatizam, posledice trauma i povreda, stanja posle fraktura kostiju, kao i kožna oboljenja poput psorijaze i hroničnog ekcema. Voda ima pozitivan uticaj na jetru i bolesti raspoloženja (spleen disease) kao i na većinu stomačnih bolesti. Voda spada u kategoriju natrijum-bikarbonantnih, hloridnih, jodnih i sulfidnih kipertermi. Zbog svojih specifičnih fizičkih i hemijskih osobina mineralna voda se koristi u balneoterapijske svrhe, kao dopunsko sredstvo lečenja i to kupanjem do odgovarajuće temperature u sklopu kompletne rehabilitacije. Pored korišćenja mineralne vode u balneoterapijske svrhe ista voda može da se koristi i za rehabilitaciju kardio-vaskularnih bolesnika.
Lov u Bečeju ima dugu i bogatu tradiciju sa visokom lovačkom kulturom u srednjeevropskom duhu. I tada je zec bio jedna od omiljenih divljači, kao i barska i fazanska divljač. Lovna površina za srne je oko 24.000 ha, za zeca oko 26.000 ha, a za fazane i jarebice po 24.000 ha. Na izlazu iz Bečeja ka Bačkoj Topoli, na posedu zvanom „radarska stanica“, nalazi se strelište za glinene golubove. Strelište je prilagođeno disciplini „automatic ball trap“ ili ABT kapaciteta 400 golubova. Kompletne pozicije strelaca i staze su pokrivene krovom te postoji mogućnost gađanja i po lošijim vremenskim ustovima.
U neposrednoj blizini reke Tise, na obodu Goranskog parka, a svega stotinak metara od centra naselja, nalazi se objekat Ustanove „Mladost“ koji dominira područjem i pruža izvanredne uslove za višenamensko korišćenje svih njegovih sadržaja: zatvoreni i otvoreni bazeni, hala, streljana, tenis tereni, teretana i sauna.